Menu

Świąteczne reklamy, które chwycą Was za serce

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Czas świąt Bożego Narodzenia to nie tylko wielkie przygotowania do wieczerzy wigilijnej i oczekiwanie pierwszej gwiazdki. To także gorący okres w świecie reklamy. Jeszcze na długo przed Wigilią, najwięksi reklamodawcy telewizyjni, przedstawiają specjalną, świąteczną edycję reklam. Zazwyczaj jest w nich przedstawiona konkretna historia, która stara się pokazać wszystko, co jest w nas dobre.

Świąteczne reklamy często wzruszają do łez. Z okazji nadchodzących świąt, przypomnijmy sobie te najlepsze reklamy świąteczne, które powstały w ciągu kilku ostatnich lat. Przygotujcie sobie grzane wino, wyciągnijcie paczkę cukierków, przykryjcie się ciepłą kołdrą i miejcie paczkę chusteczek w zasięgu ręki (wszystkie filmy znajdziecie także na naszym kanale na Youtube):

1) John Lewis

Bożonarodzeniowe reklamy brytyjskiej sieci sklepów John Lewis od dawna są na szczycie naszej listy. Co roku to strzał w dziesiątkę. To po prostu musicie zobaczyć!

2) Świąteczna loteria El Gordo:

Niezwykle wzruszająca jest reklama hiszpańskiej, dorocznej loterii bożonarodzeniowej. Opowiada ona o historię nocnego stróża z fabryki manekinów Justin. Może po obejrzeniu spotu nie pobiegniecie do najbliższej kolektury Lotto, ale na pewno da wam trochę radości i przypomni, że robienie coś dla innych, jest rzeczą ludzką…

3) Sainsbury’s

Brytyjska sieć Sainsbury’s jest kolejnym przykładem na to, że na Wyspach umieją robić reklamy i nie wahają się inwestować w nie całkiem duże pieniądze. Zwłaszcza kampania sprzed dwóch lat, przedstawiająca historię z frontu zachodniego w 1914 roku, jest bardzo poruszająca…

4) Apple

Apple w swej kampanii reklamowej iPhone’a z 2013 roku pokazuje, że nie każdy, kto ciągle trzyma w ręku telefon komórkowy, jest jego niewolnikiem.

5) Edeka

Niemiecka Edeka (kolejna sieć sklepów samoobsługowych) skupiła się na relacjach rodzinnych i ich znaczeniu. Przesłanie jest oczywiste nawet dla tych, którzy nie znają niemieckiego.

6) Lufthansa

Kampanie znanego przewoźnika lotniczego są zawsze jedną z tych rzeczy, które udają się naszym zachodnim sąsiadom. Bożonarodzeniowa kampania z 2014 roku nakręcona we współpracy z lotniskiem w Monachium, tym razem obeszła się bez piłkarzy Bayernu, za to zaangażowała dużą część personelu naziemnego. Nawet tego nieoficjalnego…

7) ROLLIN’ WILD

Popularny cykl odrobinę przejedzonych zwierzątek ROLLIN’ WILD, bez sani zaprzęgniętych w renifery, nie byłby tym, czym jest. Zabawne jak i cała seria.

8) Sky Movies

Sieć kanałów telewizyjnych Sky Movies, specjalizująca się przede wszystkim w filmach, wrzuca małą dziewczynkę do krainy czarów… a raczej krainy telewizyjnej zabawy. Bez względu na edukacyjne, zdrowotne i społeczne aspekty, reklama jest udana. W końcu są Święta, a to „gapienie się w ekran” się z nimi właściwie łączy.

9) Coca Cola

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najsłynniejszej świątecznej reklamy wszechczasów. Ciężarówki rozświetlające krajobraz z chwytliwą melodią „Coraz bliżej święta” towarzyszą nam już od lat dziewięćdziesiątych.

Jeśli to wam nie wystarczy, mamy w zanadrzu jeszcze kilka reklamowych perełek i evergreenów:

23.12.2015

Komentáře